Ciekawe projekty domów

architektoniczne

Ciekawe projekty jakie można znaleźć w naszej bogatej ofercie, powstają w oparciu o najnowsze tendencje pojawiające się budownictwie a także pomysłowość naszych architektów i osób zajmujących się dekoracją wnętrz. Projekt to nie tylko szkic budynku mieszkalnego to obraz całości wraz z odpowiednio dobranymi materiałami wykończeniowymi i wieloma drobiazgami, które zaliczylibyśmy do aranżacji samego wnętrza i otoczenia domu.

Bardzo wiele elementów projektu ma wpływ na jakość mieszkania i całościowy wygląd domu wraz z jego otoczeniem

Jeśli nie stać nas na okna drewniane możemy zakupić takie które posiadają drewnianą strukturę natomiast kolorystycznie dobrana dachówka i elewacja dodadzą elegancji. Istnieje wiele pomysłów sprawiających, że budynki mieszkalne posiadają kunsztowne, ozdobne wykończenia i przyciągają uwagę.

Obecnie w projektowaniu pojawiło się atrium – znane od starożytności

Wtedy było to coś na kształt centralnego pomieszczenia wokół którego rozmieszczone były inne kwatery. Natomiast we współczesnej architekturze atrium funkcjonuje jako coś w rodzaju zadaszonego, szklany dziedzińca w biurach lub budynkach usługowych.

Coraz częściej jako innowacja atrium wprowadzane jest do domów. Dzięki efektownemu oświetleniu stwarza kameralną atmosferę zwłaszcza wieczorem. Jest to pomieszczenie gdzie można urządzić ogród zimowy lub miejsce do spotkań towarzyskich i relaksu.

Ciekawy i oryginalny pomysł na dom wiąże się również z oszczędnością energii

Wiele nowoczesnych rozwiązań pozwala minimalizować koszty przy jednoczesnym podnoszeniu standardów mieszkaniowych. Dlatego stosuje się izolację termiczną w ścianach, oknach i drzwiach oraz unika się powstawania miejsc w obudowie zewnętrznej budynku, w których obserwuje się niższą temperaturę powierzchni wewnętrznej, przez co powstają zawilgocenia, pleśń a także straty ciepła. W naszej bazie można znaleźć wiele ciekawych projekty domów pasywnych.

Oprócz samego projektu o energooszczędności decyduje przede wszystkim rzetelne wykonanie izolacji

Obecnie w architekturze pojawia się tendencja do łączenia nowoczesności z tendencjami panującymi w ubiegłym wieku i nie ma reguły czy to są lata 20. czy 80.. W zasadzie od inwestora zależy jaki dom chce wybudować i czego oczekuje po projekcie.

Dla właścicieli domów, które powstały w latach 60, 70 i 80. lub wcześniej chcących unowocześnić swój dom i nadać mu ciekawy wygląd, projektanci mają propozycję przebudowy. Popularne w latach 80-tych domy przypominające wyglądem sześcienny klocek można naprawdę ciekawie zaaranżować wedle nowoczesnej myśli architektonicznej. Zyska na tym nie tylko sam budynek ale i jego otoczenie. Oczywiście wszystkiego nie da się zmienić należy najpierw ocenić jak bardzo można ingerować w strukturę budynku a potem umiejętnie odświeżyć.